Duben 2010

Lil Wayne

2. dubna 2010 v 21:17

Lil Wayne životopis

Jméno: Dwayne Michael Carter, Jr.
Narozen: 27.9.1982
Mládí
Narodil se v New Orleans, stát Louisiana. Jeho rodiče - Jacida Carter a Dwayne Michael Turner. Lil Wayne se zapsal pod label Cash Money v 11ti letech. V 16ti byl sexuálně aktivní a s Antonia Johnson zplodil dceru Reginae Carter. O dva roky později se rozvedli.
Lil Wayne studuje na University of Houston, ve státu Texas. Jak se uvádí na webových stránkách Cash Money, Lil Wayne si změnil svoje zaměření na psychologii.
Delikty a Lil Wayne
V červenci roku 2007 byl zadržen v New York city, po vystoupení na Beacon Theater. NYPD odhalila Lil Wayna a ještě jednoho týpka, jak kouří marihuanu poblíž autobusové zastávky. Po prohledání na stanici u něj našli pistoly a je trestně stíhán.
5 října roku 2007 byl Lil Wayne zadržen v Idahu po vystoupení v Qwest Arena. Pro požívání návykových substancí. Dostal 20 000$ pokutu.
23 ledna roku 2008 byl Lil Wayne zadržen během cesty na vystoupení. Jeho soukromý autobus zastavila policejní hlídka a našli pistoli ráže 44, 105 gramů marihuany, 29 gramů kokainu a 41 gramů extáze a 22 000$ v hotovosti. Proces je stále neukončen a byl propuštěn na kauci v hodnotě 10 185$.
Lil Wayne a jeho kariéra
Vyrůstal v Hollygrove, čtvrti v New Orleans. Jeho první kontakt s hip-hopem byl poslech Cash Money Records. Tím myslím rappery jako Pimp Dady a U.N.L.V., kteří na něj ze začátku měli poměrně velký vliv. Lil Wayne začal rapovat na soukromých partyuž jako kluk. Jedenáctiletý Wayne nahrával freestylena Babyho záznamník, když navštěvoval kanceláře Cash Money. Baby podepsal smlouvu s Lil Waynem a dalším nováčkem, Lil' Doogiem (později se přejmenoval na B.G.), aby udělali The B.G.'z. Jejich první album, True Story vydali v roce 1995.
V roce 1997 zakládá Lil Wayne crew Hot Boys, s Juvenile, Turk a B.G. a vydávají svoje debutové album Get It How You Live. V roce 1998, pod labelem Universal vydávají Guerrila Warfare album, které se stává multi-platinovým. V roce 2003 přidávají Let Em Burn, které má též obrovské úspěchy.
Lil Wayne potom začal sólovou kariéru. Vydal album Lights Out v roce 2000, 500 Degreez v roce 2002 (oba albumy byly neúspěšné), aby v roce 2004 přišel s peckou Tha Carter, na které se nacházel populární song Soldier (společně s Destiny's Child). Tha Carter 2 vychází v roce 2005.
V roce 2006 se dává Lil Wayne dohromady s rapperem Birdman, aby nahráli album Like Father, Like Son. Pozdějí dělá featuring s Fat Joe na singlu Make it Rain. V roce 2007 se také objevil v R&B singlu You, se zpěvákem Lloyd.
Lil Wayne se objevil ve dvou filmech, a to Who's Your Caddy ? a Baller Blockin.
Jeho plán do budoucna je vydat Tha Carter III (původně to mělo být už v roce 2007, ale datum vydání nakonec posunul na 13 května roku 2008), zůstat bohatý a nenechat se tak často chytat policií s fetem.

2

50 cent

2. dubna 2010 v 21:13
50cent50 cent, vlastním jménem Curtis James Jackson se narodil 6. července 1975 v newyorském ghettu Jamaica Queens, kde prožil více než polovinu svého života. Jeho matka Sabrina se živila prodejem drog. Když bylo 50 centovi osm let, připletla se k loupežnému přepadení, při kterém byla zavražděna. Malého Curtise se ujali prarodiče. V deseti letech se začal věnovat boxu, avšak svůj talent začal více věnovat rodinnému podniku a pod přezdívkou Boo Boo začal prodávat crack. V této době také začal s rapováním, bral ho však pouze jako zábavu a příjemné odreagování. Až v roce 1997 po narození syna Marquise změnil 50 cent pohled na svět, nechtělo se mu již trávit tolik času ve vězení. K proslavení mu hodně pomohl rodák ze South Jamaica, Jam Master Jay z Run-D.M.C., jenž se stal jeho učitelem a naučil ho správně kompilovat písně a držet se správného rytmu. Tehdy se z bezejmeného Curtise Jacksona stál 50 cent, pseudonym, jenž si zvolil podle drogového bosse Kevina"50 Cent" Martina.
V roce 1998 50cent se svými přáteli ze čtvrti Christopherem "Lloyd Banks" Lloydem a Marvinem "Tony Yayo" Bernardem založil G-Unit.V roce 1999 50 cent zaujme producenty Trackmasters, kteří ho představí Columbia Records, se kterými podepíše smlouvu. Během dvou týdnů strávených v nahrávacím studiu stvořil na 36 skladeb, z nichž tři vyšli jako singly. Prvním byla píseň Your Life's on the Line, jíž doprovázel videoklip a vzal si v ní na paškál Ja Rula. Následoval Thug Love a How to Rob, který vyvolal nejeden diss, neboť se trefoval do hvěz rapu jako Jay-Z, Busta Rhymes, Rza, Raekwon, Timbaland, Big Punisher, Sticky Fingaz, Ghostface Killah, Will Smith, Bobby Brown a do osobností typu Whitney Houston, Lil Kim, Mariah Carey, Missy Elliott, Diddy, DMX, Naughty By Nature a dalších.
Připravované debutové album Power of the Dollar bylo již propagováno a připravováno k distribuci, když byl 24. Května 2000 50 cent postřelen před domem prarodičů devíti střelami ráže 9 mm.Columbia Record se zalekla negativní publicity a odstoupila od smlouvy, takže album Power of the Dollar nebylo oficiálně nikdy vydáno, jen se šířilo po internetu.
Tento incident ho dohnal k návratu k dealerování drog, z jejich prodeje hodlal financovat připravované mixtapy s G-Unit. Na jaře 2001 vydal Guess Who's Back a začátkem následujícího roku 50 Cent is the Future. Tyto mixtapy zaujali Eminema, jenž se okamžitě v radiu natajil se sympatiemi k 50 centovi. S společně s Dr. Dre se rozhodli fiftymu dát příležitost. Ač měl 50 cent v ruce smlouvu, jenž mu zaručovala popularitu, pustil se do dalšího mixtapu No Mercy, No Fear, na němž se poprvé objevila skladba Wanksta. Ta se ve své druhé verzi dostala i na soundtrack k Eminemově částečně autobiografickému snímku 8 mile.
V lednu vychází singl In Da Club a ve videoklipu se objevují Eminem, Dr. Dre, Busta Rhymes, D12 a G-Unit. Okamžitě si získává nemalou oblibu a láme nejeden rekord v hitparádách. 6. Února poté následuje samotné album Get Rich Or Die Tryin, které 50 centa okamžitě katapultuje mezi elitní rappery. V prvním týdnu se prodalo neuvěřitelných 872 000 kusů. Celkově se v USA prodalo na 10 miliónů kusů a přes 2 milióny po světě, což vyneslo albu 12x platinu. Výdělky dovolili 50 centovi založit si vlastní nahrávací studio G-Unit Records. Také se rozhodl investovat do oděvní značky G-Unit Clothin a ve spolupráci s Reebokem uvedl na trh svou vlastní kolekci bot.
V roce 2005 vydal své druhé studiové album The Massacre v produkci s osvědčenou dvojicí producentů Eminemem a Dr. Dre. Toto album se zařadilo mezi nejrychleji se prodávající alby od roku 1991. 50 cent ke každé písni alby postupně vydal i klip. The Masscre z 50 centa udělalo nejbohatšího a nejúspěšnějšího rappera světa. V tomtéž roce se také vrhl na filmovou kariéru , kdy se ve snímku Get Rich Or Die Tryin inspiroval vlastní životní zkušeností. Soundtracku k filmu se prodalo přes tři milióny kusů. Rok 2005 byl celkově pro 50 centa velmi úspěšný, zakončuje ho vydání jeho autobiografie From Pieces to Weight: Once Upon a Time in Southside Queens a akční hra 50 Cent: Bulletproof (Bulletproof - neprůstřelný, přezdívka, kterou mu přiřkli po pokusu o zastřelení).
V listopadu 2007 50 cent vydává po mnoha vleklých problémech své další album Curtis. Tyto problémy se dost podepsaly na jeho prodejnosti, prodalo se pouze pět miliónů kusů. Následující rok 2008 se 50 cent převážně věnuje herectví. P boku Al Pacina a Roberta De Nira se objevuje ve snímku Oprtávněná vražda a oznamuje práci na mnoha dalších (Streets of Blood, Spectacular Regret, Dead Man Running, The Dance, 13 a The Ski Mask Way). Také se do popředí dostávají zprávy o nové hře z válečného prostředí s názvem 50 Cent: Blood On The Sand, plánované na rok 2009.

PSH !

2. dubna 2010 v 21:08
Kdo by neznal naší snad nejznámější skupinu, složenou z jmen jako je Orion, DJ Mike Trafik a Wladimir 518... Orion narozen roku 1976, oceněn Akademií populární hudby za rok 2005, založil PSH (Peneři Strýčka Homeboye) roku 1993.V roce 2001 vydali album "Repertoár", kde působí PSH ještě ve starém složení. A to Orion, Wladimir 518 a DJ Richard. O 2 roky později ho vystřídal dodnes působící DJ Mike Trafik, který je jeden z nejoblíbenějších DJ's u nás a navíc má s Orionem vlastní pořad o hip hopu Black Starr na Expres radiu. Peneři si posluchače získali především trackem, který musí znát každý, kdo hip hop poslouchá, "Praha" s hostovačkou La4, který vydal letos album "Panoptikum". Postupně začala popularita stoupat, a tak Orion odešel na sólovou dráhu, kde vydávává album "Teritorium 1" a později "Teritorium 2". Koncem roku 2005 se začínají šířit zprávy o nahrávání nové desky. Nakonec v červnu roku 2006 vychází album "Rap'n'Roll" s hity jako "Parket" (kde hostuje Čistychov, tak "Parket remix", kde můžeme slyšet Supercroo a Indyho), "Klubový Pravidla", "Znova", "Rok PSH"...

Diskografie:

1993 demo "Peneřina Těžká Dřina"
1994 demo "Párátka Adventní Expresní Lyrici"
1998 track "Jižák jižák" na kompilaci East side unia vol.1
2000 track "Penerský desert" na kompilaci East side unia vol.2
2001 debut album "Repertoar"
2002 remix smash hitu "Praha"
2003 track "Bys chtěl víc?" na kompilaci East side unia vol.3
2003 Orion solo debut "Teritorium vol.1"
2005 Orion solo album "Teritorium vol. 2"
2006 "Rap´n´roll"


PSH - Praha
http://www.youtube.com/watch?v=pYkoZWCUg7o

PSH - Parket feat. Cistychov


http://www.youtube.com/watch?v=Mb411R2KSh0

PSH - Rok PSH

http://www.youtube.com/watch?v=veiOxmJMlzw

PSH - Zatim Diky


http://www.youtube.com/watch?v=l0mr2ebHeUU

psh !

James Cole

2. dubna 2010 v 21:02
James Cole se narodil jako Daniel Ďurech 20. února roku 1984 v Berouně. Jeho matka byla soukromá doktorka, a tudíž mladý Daniel neměl o peníze nouzi.
Později se ovšem přestěhovali na pražský Žizkov. Tam Daniel, který si zvolil přezdívku James Cole, poznával nový žánr, který ho doslova ohromil - jak jinak než hip hop!
Založil K.O. Crew se svým kamarádem Hugo Toxxxem. Následovně vydal své album Frekvence P.H.A.T. (Phat je jeho další psuedonym).
Poté už jako SuperCrooo vydávají album Toxic Funk. Následovně vychází České kuře Neurofolk a poté kolekce 2 Nosáči Tankujou Super.

james cole

Tafrob

2. dubna 2010 v 20:55
Jeden z nejnadanějších českých mcs, svou rapovou kariéru nastartoval v kapele ZW Cirkus, kam ho před 7-8 lety přitáhl zakladatel původní sestavy Jiří Walker. Prvotní nezdar a neúspěch se pro něj stal hnacím motorem k tvrdému tréninku a již za pár let slavil první úspěchy na poli freestyle betlů. Po prvním vyhraném souboji na jednom z prvních freestyle contestů na akcích Foundation následovala celá řada vítězství, korunovaná ziskem trofeje pro vítěze na Foundation finále. To znamenalo otevřenou cestu až k prvnímu titulu neoficiálního krále českého freestyle rapu na druhém Hip-hop Kempu. Tuto korunu třímá dodnes a prakticky nenašel sobě rovného konkurenta. S kapelou ZW Cirkus (Tafrob, Jiří Walker, Dj Maztah) objel velkou část země, v roce 2004 skupina na labelu XProduction / Zee Prime vydala vinyl singl Já bych si přál / Obě strany mince, který se může pochlubit celkem slušnou prodejností a za rok a půl je prakticky vyprodán. Nedlouho po té začíná Tafrob koketovat se sólo kariérou a postupně dává dohromady koncept svého debutového sólo alba. Celkem hlasitě o sobě dal vědět na sklonku minulého roku, kdy mění label a na nově založené značce Blind Deaf přináší nový zvuk v podobě kontroverzního singlu Nuda v Brně. Se svým parťákem Dj Maztahem dává dohromady novou koncertní show a kolaboruje s mnoha mcs, jako například Jay Diesel, Idea Fatte, Moja Reč a další. Pomyslný vrchol v jeho battle kariéře je účast ve velkém finále RapFightu, kde se utká společně s Marpem a Zverinou o 100 000 CZK. Debutové album s názvem Není co ztratit vychází 18.7.2007 na labelu Blind Deaf.

tafrob
tafrob2

úvod :]

2. dubna 2010 v 20:35
Street Dance zahrnuje všechny "pouliční tance", ve kterých si nachází stále větší oblibu mladá generace teenagerů (ve věku deset/dvanáct až do třiceti let) V tomto volném stylu patří mezi nejznámější Hip Hop, Break Dance, New Style...
Všechny tyto tance jsou neoddělitelně spjaty s konkrétním hudbou a životním stylem: volných kalhot, kšiltů hluboko do čela nebo vzad, dresů americké NBA, pouličních tanečních vystoupení, barevných graffiti, gramofonů, improvizovaná pouliční poezie, masivních zlatých řetězů ...
Původ streetových tanců naleznete v Americe.
hip hop

pro krásné vlasy :]

2. dubna 2010 v 20:29 pro holky :)
Dárce lesku

Kučery jsou od přírody téměř suché a vždycky uvítají hydratační péči. Chcete-li, aby se kudrlinky krásně leskly, vetřete do nich trochu ošetřujícího pěnového tužidla. Jednotlivé prameny natočte na prsty, zachyťte je sponkou a nechte uschnout. Nakonec je natáhněte do požadovaného tvaru.

Dobrý hřeben

Při česání dbejte na dobrou kvalitu hřebenu nebo kartáče. Neměla byste používat hřeben s jemnými zuby, vlhké vlasy rozčesávejte vždycky jen pomocí hřebene s řídkými masivními zuby. Jinak hrozí, že si narušíte strukturu vlasů.

Na mastné vlasy

Jsou-li mazové žlázky na hlavě příliš aktivní, vlasy se rychleji mastí. Navzdory tomu jsou konečky kvůli časté úpravě a vysoušení suché. Pomoc je snadná: pokud je to nutné, vlasy denně umývejte vlažnou vodou, ale jen s malým množstvím šamponu. Během mytí nikdy nemasírujte pokožku hlavy. To by tvorbu mazu ještě více podpořilo. Používejte jen zcela jemné šampony, při jejich nákupu si všímejte obsahu účinných látek, které zpomalují maštění (ovocné kyseliny, bylinkové nebo mořské výtažky). Udělejte si sama oplachovací kúru z vinného octa: umyté vlasy opláchněte směsí, kterou si vyrobíte smícháním vinného octa a vody v poměru 1:10.

Šetrné mytí

Vlasy během umývání nedrhněte silou, ale jen jemně masírujte. Poté šampon ve vlasech napěňte a nakonec vlasy pořádně opláchněte, dokud není voda čistá. Ručníkem je opatrně vyždímejte. Vlhké vlasy jsou mnohem citlivější než suché, proto při rozčesávání začínejte vždycky u konečků.

Více objemu

Jemné vlasy potřebují více objemu! Dobré jsou produkty pro zvětšení objemu s posilujícími účinnými ceramidy, vitaminy a proteiny. Účes bude vypadat bohatší i díky XL natáčkám nebo foukaným účesům, na které potřebujete 2 až 3 větší kartáče.

Více síly

Pokud máte vlasy bez lesku, špatně vám drží nebo nemají požadovaný objem, pomohou vám každodenní masáže hlavy, které podporují prokrvení pokožky. Masáž pomůže i během umývání vlasů posilujícími šampony nebo během nanášení posilujících kúr. Pomohou rovněž produkty doplňkové výživy (vitaminy, minerály a šťávy).

Záchrana konečků

Oplachovací kúry a ošetřující šampony bohužel nestačí na silně poškozené vlasy. V takovém případě jsou nezbytné intenzivní obnovující kúry, které obsahují účinné látky pro posílení vlasů zevnitř a současnou ochranu před dalšími škodlivými vlivy. Vlasy získají vlhkost, a to jim vrátí lesk.

zdravé vlasy